Jdi na obsah Jdi na menu
 


CTIBOŘ - TRPÍSTY 2 : 7 (2 : 3)

14. 6. 2011

     Dřív než se pustím do hodnocení tohoto zápasu, bych se rád krátce vrátil k předchozím čtyřem utkáním.
      22. května jsme odehráli domácí zápas s týmem Studánky B. V tomto zápase se naplno projevila krize, do které se náš tým dostal už v utkání s CH. Újezdem a která se prohloubila v zápase v Holostřevech. Ne že by naši hráči hráli špatný fotbal nebo že by polevili v nasazení, ale tato krize se projevila střeleckou nemohoucností. Obzvlášť v zápase se Studánkou se tato krize projevila nejvíce. Takové množství šancí, které jsme dokázali nevyužít, by při 'normální' situaci stačilo na deset gólů. My jsme však dokázali vstřelit pouze dva a to ten druhý vstřelil těsně před koncem Radek Táborek. Trpísty - Studánka B. 2 : 1.
     V dalším kole jsme zavítali na hřiště nevyzpytatelného Damnova. V tomto zápase jsme se už v sedmé minutě ujali vedení. Avšak i přes řadu dalších vyložených šancí jsme nebyli schopni vstřelit další gól. Je pravdou, že domácí hráči hráli velice dobře a také si vytvořili brankové příležitosti. Kopali dokonce pokutový kop. Naráželi však na naší, velice dobře hrající obranu a skvěle chytajícího Honzu Bertů. Damnov B. - Trpísty 0 : 1.
     V neděli 5. června jsme doma přivítali mužstvo St. Sedliště. Dal se očekávat těžky a tvrdý zápas. A také se tak od samého začátku dělo. Toto utkání bylo plné osobních soubojů, které byly často na hranici regulérnosti. Hráči hostů se zejména v prvním poločase snažili hrát vyrovnanou partii s našimi borci, ale s ubýhajícím časem se uchylovali čím dál častěji k úmyslným a ke konci zápasu až k likvidačním faulům. Také za to byli po zásluze 'odměněni' nejen dvěma vyloučenými hráči, ale hlavně dvěma góly, které jim vstřelili Kuba Wintrle a Martin Hyťha. Trpísty - St. Sedliště 2 : 0.
     Ve všech výše popsaných zápasech si naši hráči vytvořili mnoho gólových příležitostí, ale s jejich proměňováním to bylo velice špatné. Někdy chybělo i trochu toho pověstného fotbalového štěstíčka. Na druhou stranu musím pochválit velice dobře fungující defenfivu a opravdu dobře chytajícího Honzu Bertů. A tak i přes to, že jsme dávali málo branek, podařilo se nám v těchto zápasech naplno bodovat. Díky tomu jsme si tři kola před koncem nadstavbové části soutěže vytvořili velice dobrou pozici pro definitivní útok na postup do III. třídy.
     Další zápas se hrál netradičně v pátek 10.6. od 18.30. Toto utkání jsme hráli v Boru v případě vítězství, které od nás každý očekával, jsme si mohli již zajistit minimálně druhé místo v tabulce a tedy postup do III. třídy. Tento zápas byl však velice těžký. Tím spíš, že už v 5. minutě kopali domácí pokutový kop a dostali se do vedení. Celý první poločas byla hra velice vyrovnaná. Když už to vypadala, že domácí půjdou do šaten s jednobrankovým vedením, využil špatného odkopu domácího brankáře Honza Křelovec a snad ze čtyřiceti metrů poslal míč do branky domácích. Hned po začátku druhého poločasu předvedl Viky Petřík s Kubou Wintrlem dokonalou souhru před pokutovým územím domácích a dokonale vyšachovali celou domácí obranu. Kuba pak už jen zkušeně obhodil brankáře a poslal trpístské sokolíky do vedení. A ještě než se domácí stačili oklepat z druhého gólu přidal jim Kuba Wintrle ještě jeden. Tento gól definitivně rozhodl o osudu utkání a naši hráči si velice dobře pohlídali zbytek zápasu.
Bor B - Trpísty 1  :3.

     K předposlednímu zápasu nadstavbové části soutěže jsme jeli do Ctiboře.  V tomto zápase jsme si mohli zajistit první místo v tabulce a bylo to vidět i na přístupu hráčů. Věděli jsme, že bude nutné uhlídat především nejlepšího střelce soupeře M. Gangura. To se nám od samotného počátku dařilo. K tomu jsme přidali i skvělou hru v poli a brzy to bylo vidět i na skóre. Ve 25. minutě se trefil Kuba Wintrle a čtyři minuty po něm i Viky Petřík. Ve 37. minutě se domácím podařilo sníži na 1:2, ale už ve 41. minutě šel Viky Petřík důrazně do souboje s domácím obráncem, který si diky tomu dal vlastní gól. Bohužel o dvě minuty později jsme neuhlídali rohový kop domácích a ti snížili na 2:3. Při tomto gólu asi neměl čisté svědomí ani Honza Berta. Do druhého poločasu trpístští sokolíci přímo vlétli a v 52. a 54. minutě se prosadil nejdříve krásnou střelou kapitán Radek Šedivý a po něm neméně krásnou střelou i Viktor Petřík. Tyto dva góly definitivně rozhodli o osudu tohoto utkání. Když pak ještě v 72. minutě vstřeli René Táborek šestý gól, domácí hráči rezignovali. Sedmý gól pak přidal ještě Venca Šedivý. SoKol Trpísty si tímto jasným vítězstím zajistil první místo v tabulce. A také naši hráči definitivně překonali střeleckou krizy. Teď už jen zbývá užít si sobotní zápas s Ch. Újezdem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Facebook

Počasí - TrpístyMail list
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>